info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Noreva Xerodiane AP+ Relipidant Balm

Çmimi:3,200.00 L 2,560.00 L -20%

Balsam hidratues, i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, të thatë, shumë të thatë dhe atopike.
200 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

Balsam ushqyes Xerodiane® AP + është formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, të thatë, shumë të thatë dhe atopike.
Falë kombinimit të përbërësve të tij, eliminon irritimet, rigjeneron lëkurën dhe e ndihmon atë të rifitoje hidratimin dhe gjendjen e komfortit.
Rivendos dhe stabilizon ekuilibrin e mikrobiomës, një popullatë e mikroorganizmave të pranishëm në sipërfaqen e lëkurës.

Që në aplikimin e parë, Xerodiane® AP + Relipidant Balm ushqen, hidraton, qetëson dhe riparon acarimet.
I pasur me Physio Filag, një përbërës aktiv që kompenson një mungesë të filagrinës (karakteristikë e lëkurës atopike) dhe me omega 3 dhe 6, të cilat rindërtojnë barrierat mbrojtëse të lëkurës.

Patentë e dyfishtë.
Rezultate të provuara në lëkurë atopike me një aplikim të vetëm në ditë.
Efekt afatgjatë.
Përthithje e shpejtë.
Përmban Inca Inchi, e pasur me omega 3, 6 dhe 9.

Vendosni Relipidant Balm një herë në ditë në lëkurën e pastruar me larës të butë, pa sapun Xerodiane® AP +.
Mund të përdoret në kombinim me produkte të tjera të linjës Xerodiane gjatë episodeve të dermatitit atopik.

AQUA (WATER), PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL), GLYCERIN, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, PROPANEDIOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, NIACINAMIDE, DIMETHICONE, CERA MICROCRISTALLINA, PARAFFIN, BUTYLENE GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PLUKENETIA VOLUBILIS SEED OIL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PCA, SODIUM HYDROXIDE, CI 77820 (SILVER), PHYTOSPHINGOSINE HCL, SORBITAN ISOSTEARATE, POLYSORBATE 60, CITRIC ACID, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TOCOPHEROL, ACETYL HEXAPEPTIDE-49.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.