info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Neostrata Skin Active Firming Collagen Booster

Çmimi:8,580.00 L 6,864.00 L -20%

Serum i cili nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë.
30 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

NeoStrata® Skin Active Firming Collagen Booster është një serum nate që ruan dhe nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë.
Kolagjeni është proteina kryesore nga e cila përbëhet lëkura dhe për të ruajtur një lëkurë të shëndetshme, me pamje rinore, ne kemi nevojë për ta ruajtur këtë proteinë jetësore.
Rekomandohet të përdoret për lëkurat e maturuara, të thata dhe të dëmtuara nga dielli.

Përbërësit kryesorë përfshijnë një përzierje të përparuar SynerG Formula 6.5 të tre përbërësve të provuar klinikisht, të cilët punojnë në mënyra të ndryshme, për të penguar degradimin e kolagjenit dhe për të nxitur prodhimin e tij.
Gardenia cell culture ndihmon në ruajtjen e kolagjenit ekzistues dhe në stimulimin e sintezës së kolagjenit të ri.
Matrixyl® 3000 Peptid ndihmon në ndërtimin e kolagjenit.
Neoglucosamine® ndihmon në forcimin e matriksit mbështetës mbrojtës të kolagjenit.
Jo yndyror.

Rezultati: Lëkurë më e re, më e tonifikuar dhe me rrudha më pak të dukshme.

Aplikoni butësisht serumin në fytyrën e pastruar më parë, dy herë në ditë.
Mund të përdoret vetëm ose poshtë një kremi hidratues.

Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Polysorbate 80, Dimethicone PEG-7 Phosphate, Acetyl Hydroxyproline, Hydrolyzed Collagen, Gardenia Jasminoides Meristem Cell Culture, Glycerin,Tetrahexyldecyl Ascorbate, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citric Acid, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Sodium Bisulfite, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Linalool.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.