info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Neostrata Sheer Physical Protection SPF 50

Çmimi:4,800.00 L 3,840.00 L -20%

Krem dielli matifikues, i cili mbron lëkurën nga rrezatimet e dëmshme të diellit.
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Sheer Physical Protection SPF 50 siguron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezatimeve UVA dhe UVB.
Dioksidi i titanit dhe oksidi i zinkut bllokojnë dëmtimin e diellit ndërsa antioksidantët largojnë radikalet e lirë dhe parandalojnë irritimin e lëkurës suaj nga ndotësit e mjedisit.

– Dioksid titaniumi dhe oksid zinku: mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit.
– Antioksidantë: mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira që plakin lëkurën.
– Mbrojtje me spektër të gjerë SPF 50.
– Efekt mat.
– Teksturë e lehtë.
– Lufton dëmtimet nga radikalet e lirë.

Mund të përdoret si bazë para aplikimit të make up.

Tundeni 15 sekonda përpara përdorimit.
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë çdo ditë, 15 minuta para ekspozimit në diell.

Active: Titanium Dioxide 7%, Zinc Oxide 6%.

Inactive: Aqua/Water/Eau, Dimethicone, Isododecane, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrogenated Polydecene, Butyloctyl Salicylate, Gluconolactone, Styrene/Acrylates Copolymer, Alumina, Ammonium Hydroxide, Lactobionic Acid, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Phenethyl Benzoate, Nylon-12, DL-Alpha Tocopheryl Acetate, Epigallocatechin Gallate, Polyhydroxystearic Acid, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Hydrogen Dimethicone, Isohexadecane, Sodium Citrate, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Dipropylene Glycol, Propylene Carbonate, Sodium Bisulfite, Triethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.