[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Neostrata Resurface Glycolic Renewal Smoothing Cream 10% AHA

Çmimi:4,500.00 L 3,600.00 L -20%

Krem hidratues me efekt eksfoliues
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 g

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Neostrata Ultra Smoothing Cream është një krem me veti antioksiduese, hidratuese, eksfoljuese, i cili përmban acid glikolik dhe acid citrik (alfahidroksi acide ose AHAs).

Kremi stimulon rigjenerimin qelizor dhe ndihmon lëkurën të ketë një teksturë të butë, duke reduktuar pigmentimin dhe pamjen e rrudhave të të imëta dhe ekzistuese.
Kompleksi amfoterik në përmbajtje të kremit siguron përthithje të butë në lëkurë.
Ideal për përdoruesit për herë të parë me Alfa Hidroksi Acide.
I përshtatshëm për lëkura normale, të thata, të maturuara dhe të dëmtuara nga dielli.

Nuk rekomandohet të përdoret tek personat me lëkurë të ndjeshme.
Pa yndyrë, pa aromë, jo-komedogjenik.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë një herë në ditë 2 javët e para dhe dy herë në ditë për vazhdimësinë në varësi sesi tolerohet nga lëkura.

Kujdes: Ky produkt përmban Alfa Hidroksi Acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Glycolic Acid, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Decyl Oleate, Isopropyl Palmitate, Citric Acid, Propylene Glycol, Isocetyl Stearate, Ammonium Hydroxide, Arginine, Isostearic Acid, Dimethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Dicetyl Phosphate, Ceteth-10 Phosphate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Glycerin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Methylparaben.