info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Neostrata Enlighten Illuminating Serum

Çmimi:6,830.00 L 5,464.00 L -20%

Serum zbardhues i njollave të errëta të lëkurës.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

NeoStrata Illuminating Serum është krijuar për të trajtuar hiperpigmentimin dhe njollat kafe në lëkurë, që janë shkaktuar nga mosha, luhatjet hormonale dhe ekspozimi ndaj rrezeve ultraviolet të diellit.

Përmban 12 përbërës aktivë që shërbejnë për të ndihmuar në shpërbërjen dhe zvogëlimin e shfaqjes së pigmentimit ekzistues dhe formimin e njollave të reja.
NeoGlucosamina nxit ripërtëritjen natyrale të qelizave dhe zbeh njollat ekzistuese të lëkurës.
Kombinimin i neoglucosaminës, ekstraktit të jamballit, vitaminës C dhe 7 ekstrakteve të bimëve alpine bën të mundur frenimin e tirozinazës dhe prodhimin e melaninës duke minimizuar hiperpigmentimin.

Aplikoni serumin dy herë në ditë në lëkurë të pastruar më parë.
Mund të përdoret në të gjithë sipërfaqen e fytyrës dhe qafës.
Kufizoni ekspozimin në diell gjatë dhe pas përdorimit, për të parandaluar shfaqjen e njollave kafe.

Key ingredients
– NEOGLUCOSAMINE® 4% NIACINAMIDE (VITAMIN B3)

Aqua/Water/Eau, Acetyl Glucosamine, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Niacinamide, Polysorbate 80, Dimethicone PEG-7 Phosphate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, 4-Butylresorcinol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower/Leaf Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Elettaria Cardamomum Seed Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Hedychium Spicatum Extract, Hibiscus Abelmoschus Seed Extract, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Caprylic/ Capric Triglyceride, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl Glycol, Sodium Bisulfite, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.