info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Nature’s Truth Vitamin C 1000 mg plus Wild Rose Hip

Çmimi:1,646.00 L

Suplement ushqimor me vitaminë C, e njohur për vetitë e saj antioksiduese
Paketim x 100 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

100 kapsula

Suitable For

Konsumimi i vitaminave dhe mineraleve nëpërmjet dietës ushqimore është tepër i rëndësishëm për mirëqënien e përgjithshme.
Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë e rëndësishme për një sërë proçesesh në organizëm:
– mbron qelizat nga stresi oksidativ (antioksiduese);
– rrit mbrojtjen imunitare;
– është e nevojshme për sintezën e kolagjenit.
Për një veprim sa më efikas, formulimit i janë shtuar dhe 5 mg ekstrakte të trëndafilit të egër për kapsulë.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-sojë;
-ngjyrues artificialë;
-aromatizues artificialë;
-ëmbëlsues artificialë;
-konservues;
-OMGJ.
I përshtatshëm për vegjetarianë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor specifik këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Në rast të ndonjë reaksioni alergjik të mundshëm ndërprisni përdorimin e produktit.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar.
Të mbahet larg fëmijëve.

Nuk është aprovuar nga FDA.
Nuk trajton, diagnostikon apo kuron ndonjë sëmundje.

Rekomandohet që të rriturit të konsumojnë 1 kapsulë në ditë, gjatë ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Cellulose (Plant Origin), Dicalcium Phosphate, Croscarmellose, Vegetable Stearic Acid, Vegetable Magnesium Stearate, Silica, rose hip, vitamin C

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.