info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natures Aid Zinc Picolinate 15 mg

Çmimi:1,220.00 L

Suplement ushqimor me pikolinat zinku, për funksionimin normal të sistemit imunitar
Paketim x 30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

30 tableta

Suitable For

Zinku është një mineral shumë i rëndësishëm për organizmin:
-për pasjen e kockave normale;
-për një lëkurë të shëndetshme;
-për thonj të fortë;
-për flokë të shëndetshëm;
-për pasjen e funksioneve konjitive normale;
-merr pjesë në proçeset e ndarjes qelizore dhe në sintezën e ADN-së.

Zinku gjendet tek çokollata e zezë, tek mishi, tek bishtajat.
Në rastet kur nuk arrihet të plotësohet nevoja ditore e zinkut nga dieta ushqimore, rekomandohet përdorimi i suplementeve shtesë.
Por, suplementet shtesë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, me ushqimin.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Di-Calcium Phosphate, Zinc Picolinate, Microcrystalline Cellulose, Copper Gluconate, Anticaking Agents (Silicon Dioxide, Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.