info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natures Aid No-flush Niacin 500 mg

Çmimi:2,058.60 L

Suplement ushqimor që përmban një formë të veçantë të niacinës
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: NATAID013
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Niacina është vitaminë e grupit B. Duke qënë se është vitamina e tretë e zbuluar quhet ndryshe dhe B3.
Ndër funksionet e saj në organizëm përmendim:
-pakëson ndjesinë e lodhjes;
-mbështet funksionet fiziologjike normale;
-mbështet funksonin normal të sistemit nervor;
-mban në gjendje normale membranat dhe lëkurën.

Ekzistojnë disa forma të vitaminës B3 që mund të gjenden në formë suplementesh. Niacina ose acidi nikotinik, në disa raste shkaktojnë skuqje të lëkurës duke dhënë një ndjesi të pakëndshme.
Natures Aid iu ofron një suplement që përmban niacinën në formën e inozitol hekzanikotinatit, i cili nuk shkakton skuqje në lëkurë.
Ky suplement nuk përmban gluten, maja, derivate të bulmetit, sojë dhe arra.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë, me ushqim.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Inositol hexanicotinate, Microcrystalline Cellulose, Di-Calcium Phosphate, Anticaking agents (Silicon Dioxide and Vegetable Source Magnesium Stearate).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.