info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natures Aid MigraEeze

Çmimi:2,460.00 L

Suplement ushqimor me bimë tradicionale që synon të parandalojë krizat migrenoze
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: NATAID012
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

MigraEeze është një suplement ushqimor me bazë bimën Feverfew, një bimë tradicionalisht e njohur për ndikimin e saj pozitiv në pakësimin e dhimbjes së kokës si pasojë e migrenës.
Përdorimi i këtij suplementi rekomandohet vetëm tek personat të diagnostikuar nga mjeku me migrenë.

Tek disa njerëz efekti pozitiv i këtij suplementi shihet vetëm pas disa muajsh përdorimi.
Nëse në vend të efekteve pozitive, ju shihni përkeqësim të simptomave, suplementi duhet ndërprerë dhe duhet të bisedoni me mjekun tuaj.

Ndër efektet anësore që mund të shfaqen nga marrja e MigraEeze përmendim:
-fryrje abdominale;
-probleme me tretjen;
-shtim të aciditetit të stomakut.
Këto efekte anësore zakonisht janë të përkohshme, por nëse vazhdojnë më shumë se një javë duhet të këshilloheni me mjekun tuaj, nëse duhet ta vazhdoni apo jo, marrjen e këtij suplementi.

MigraEeze nuk përmban gluten, maja, derivate të bulmetit, sojë dhe arra.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni alergji nga ndonjë përbërës i këtij suplementi apo jeni nën 18 vjec nuk duhet ta përdorni këtë suplement.
Nëse përdorni varfarinë, klopidogrel, aspirinë, ibuprofen apo ndonjë bar tjetër anti-inflamator jo steroid njëkohësisht me këtë suplement, mund të rritet rreziku për hemorragji.
Përmban glukozë. Nëse jeni diabetikë këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë ose lëng tjetër.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each olive film-coated tablet contains 100mg of Feverfew herb (Tanacetum parthenium (L.) Schulz Bip.).

It also contains other, non-active, ingredients. These ingredients are: dicalcium phosphate anhydrous; microcrystalline cellulose; silica colloidal hydrated; magnesium stearate; croscarmellose sodium; lecithin; dextrose monohydrate; sodium citrate dihydrate; dextrin.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.