info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors Zinc Citrate 50 mg

Çmimi:1,650.00 L

Suplement ushqimor me zink, një mineral me shumë benefite për organizmin
Paketim x 90 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

90 tableta

Suitable For

Zinku është një mineral i cili ka një rol të rëndësishëm në mirë-funksionimin e sistemit imunitar, por jo vetëm.
Ai është i rëndësishëm dhe për një sërë funksionesh të tjera në organizëm.

Zinku merr pjesë në formimin e indit lidhor dhe ka një rol të rëndësishëm në mbajtjen e shëndetshme të membranave dhe lëkurës.
Ka një efekt pozitiv në pasjen e flokëve të shëndetshëm dhe thonjve të fortë.
Zinku është pjesë e rreth 200 enzimave, që marrin pjesë në proçese të ndryshme në organizëm si: detoksifikimi, tretja e proteinave dhe prodhimi i energjisë.

Zinku në këtë formulim, është në formën e citratit të zinkut i cili absorbohet lehtësisht dhe është gati për t’u përdorur nga organizmi.
Ky suplement rekomandohet të përdoret nga persona të cilët nuk marrin aq zink gjatë ditës nëpërmjet ushqimeve apo dhe nga ata të cilët kanë probleme me sistemin tretës dhe stomakun dhe nuk e përthithin aq sa duhet.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, në mes të ushqimit ose siç këshillohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozat ditore të tejkaluara.

Each tablet contains:
Zinc (citrate) 50 mg

Microcrystalline cellulose, stearic acid, vegetable grade magnesium stearate (lubricant), silica.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.