info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Natural Factors OsteoMove Joint Care Extra Strength

Çmimi:4,500.00 L

Suplement ushqimor që pengon degjenerimin e kockave dhe rrit fleksibilitetin e artikulacioneve
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

60 tableta

Suitable For

OsteoMove Joint Care është një suplement ushqimor që synon të pakësojë dhimbjen akute apo kronike të artikulacioneve.
Përfitimet:
-pakëson degjenerimin e kartilagjeve;
-forcon kockat;
-nxit riparimin e indit lidhor;
-shton fleksibilitetin e artikulacioneve;
-ndihmon në zhvillimin e kockave.

Glukozaminë sulfati, kondroitina dhe MSM veprojnë së bashku për të shtuar lubrifikimin e artikulacioneve, për të luftuar inflamacionin dhe për të ruajtur integritetin e kockave.
Prania e magnezit, borit, kolagjenit dhe acidit hialuronik bëjnë që të përshpejtohet proçesi i rigjenerimit pas një dëmtimi.
Në sajë të ekstrakteve të disa bimëvë, formulimi ka dhe veti antioksiduese, pra mbron qelizat nga radikalet e lira dëmtuese.

Rekomandohet të përdoret nga persona që kanë probleme me artritin, osteoporozën si dhe në rastet e dhimbjeve të kockave.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje e caktuar, këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij suplementi.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each tablet contains:
Glucosamine sulfate (shrimp/crab exoskeleton) 750 mg
MSM (methylsulfonylmethane) 300 mg
Chondroitin sulfate (bovine cartilage) 200 mg
InflamReliefTM complex (fruit blend) 100 mg
Proprietary blend of: grape (Vitis vinifera), pomegranate (Punica granatum), strawberry (Fragaria vesca), cranberry (Vaccinium macrocarpon), blueberry (Vaccinium corymbosum), raspberry (Rubus idaeus), bilberry (Vaccinium myrtillus) (standardized to 76% polyphenols)
Boswellia extract (Boswellia serrata) (gum oleoresin) (60% boswellic acids) 50 mg
Turmeric extract 25:1 (Curcuma longa) (rhizome) 15 mg
Hydrolyzed collagen type II (Gallus gallus) (cartilage) 7 .5 mg
Hyaluronic acid (sodium hyaluronate) 7 .5 mg
Manganese (sulfate monohydrate) 0 .75 mg
Boron (sodium tetraborate) 0 .225 mg
Non-Medicinal Ingredients
Croscarmellose sodium, microcrystalline cellulose, hydroxypropylcellulose, carbohydrate gum [cellulose], coating (carbohydrate gum [cellulose], maltodextrin, medium chain triglycerides), vegetable grade magnesium stearate (lubricant).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.