info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

M.E.V Feller Artropan

Çmimi:2,500.20 L 2,250.18 L -10%

Suplement ushqimor që forcon kockat dhe artikulacionet dhe rrit qëndrueshmërinë e tyre
Paketim x tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

60 tableta

Suitable For

M.E.V Feller® Artropan përmban elementë përbërës të rëndësishëm për strukturën dhe qëndrueshmërinë e artikulacioneve.
Sulfat glukozamina është një pjesë strukturore e kërcit, e rëndësishme për sintezën e lëngut sinovial, ligamenteve dhe muskujve.
Metilsulfonilmetani merr pjesë në prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, ndërsa sulfati i kondroitinit në ndërtimin e indit lidhës në të gjithë organizmin.
Kolagjeni është proteina më e rëndësishme strukturore në indin lidhës. Ai u jep dendësi dhe forcë fibrave, fleksibilitet ligamenteve dhe tendinave dhe është i domosdoshëm për mbrojtjen e kyçeve.

Përmban komplekse bioflavonoidesh të agrumeve dhe ekstrakt rrënjësh xhenxhefili.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit duhet të konsumojnë 2 tableta në ditë, me një vakt ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (2 tableta) Sasia
Sulfat glukozamine 1000 mg
Metilsulfonilmetan (MSM) 266,66 mg
Sulfat – kondroitin 200 mg
Kolagjen 200 mg
Kompleksi bioflavonoid i agrumeve 200 mg
Ekstrakt i rrënjës së xhenxhefilit (Zingiber officinale) /20 : 1/ 10 mg
(ekuivalente 200 mg rrënjë xhenxhefili)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.