[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

  • OFERTAT E PRANVERËS | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzi, me kartë debiti/krediti ose me këste

Lansinoh Organic Pre-Birth Preparation Oil

Çmimi:2,000.00 L

Vaj masazhues, hidratues deh zbutës për zonën perianale para lindjes

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Suitable For

Përshkrimi

Vaji organik Lansinoh është një produkt i domosdoshëm para lindjes . Ushqen dhe rregullon lëkurën e perineumit përmes masazhit perineal duke ndihmuar në parandalimin e dëmtimit gjatë lindjes.
Me një përzierje të përbërësve 100% natyralë, vaji perineal është projektuar posaçërisht për t’u përdorur për masazhimin e perineumit nga java e 34-të e shtatzënisë
Zbut dhe ushqen lëkurën, si dhe promovon elasticitetin e saj , duke reduktuar nga ana tjetër mundësinë e dëmtimit gjatë lindjes natyrale.

-Një përzierje unike e përbërësve natyralë për të ndihmuar në gjendjen dhe ushqyerjen e lëkurës së perineumit
-Nxit elasticitetin e lëkurës e cila nga ana tjetër zvogëlon mundësinë e çarjes gjatë lindjes
-E përkryer për masazh perineal nga java e 34 e shtatzënisë
-Testuar klinikisht dhe gjinekologjikisht për të qenë të butë ndaj lëkurës së ndjeshme
-Pa aromë, përbërës 100% natyral, formulim vegan
-Në listën e ngushtë në Mother & Baby Awards 2023.

Përdorimi

Para se të filloni, sigurohuni që duart tuaja të jenë të pastra dhe thonjtë tuaj të pastër dhe të shkurtër. Aplikoni vajin e masazhit perineal në gishtat tuaj dhe bëni lëvizje të vogla rrethore në të dyja anët e vulvës tuaj, duke ngrohur indin. Më pas vendosni gishtin e madh ose gishtin rreth një centimetër në vaginë dhe shtrini butësisht indin në hyrje, duke e mbajtur atë midis gishtit të madh dhe gishtit tregues. Masazhojeni nga pozicioni i orës 6 deri në 3 pasdite, më pas nga ora 6 deri në 9, duke u fokusuar në zonën në hyrje të vaginës, butësisht, por mjaft të fortë për të punuar në inde. Përfundoni me shtrirje të buta nga jashtë në pozicionet e orës 5 dhe 7, duke mbajtur për 30-45 sekonda.
Vaji i masazhit të perineumit para lindjes është veçanërisht efektiv kur përdoret së bashku me produktet tona të tjera të vlerësuara me çmime për përgatitjen dhe rikuperimin e lindjes.

Përbërësit

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Tocopherol, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*. *Organically grown ingredients of total: 99.6% Organic Ingredients, 100% Natural Ingredients