info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

  • Zbulo ULJET e BLACK FRIDAY | Ofertat më të mira të vitit | Sasi e limituar* | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me Iute |

Ofertë!

Lacalut White Mouthwash

Çmimi:730.00 L 657.00 L -10%

Shpëlarës goje për rikthimin e bardhësisë natyrale të dhëmbëve
300ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

300 ml

Suitable For

Një buzëqeshje e bardhë si bora kërkon kujdes gjithëpërfshirës. Dihet se produktet që konsumojmë çdo ditë, ndikojnë negativisht në ngjyrën e smaltit, duke e njollosur atë. Duhanpirja, çaji, kafja, vera e kuqe – madje edhe doza të vogla të këtyre pijeve, mund të ndikojnë në ngjyrën e dhëmbëve.
Falë kombinimit të përbërësve aktivë, shpëlaresi Lacalut ndihmon për rikthimin e ngjyrës se bardhë dhe ngadalëson formimin e pllakëzave, gurëzave dhe siguron mbrojtje shtesë kundër kariesit.

-parandalon formimin e kariesit, tartarit dhe pllakave dentare;
-ndihmon në rikthimin e ngjyrës së bardhë të dhëmbëve.
Rekomandohet të përdoret së bashku me pastën dhe fillin dentar për një efekt maksimal.

Shpëlarësi LACALUT white rekomandohet sidomos për duhanpirësit, personat që pijnë çaj dhe kafe dashësit, është e domosdoshme kur përdoren proteza, implante, tela të dhëmbëve dhe strukturat të tjera ortodontike.

Përmbajtja e fluorit: 250 ppm

Shpëlahet goja për 30 sekonda me një sasi të vogël lëngu (10 ml). Për një dozim të saktë, një gotë matëse është e përfshirë ne ambalazhin e shpëlarësit. Lëngu nuk duhet të gëlltitet, edhe pse një gëlltitje e rastësishme është absolutisht e padëmshme.

Aplikonjeni në mëngjes dhe në mbrëmje, pas larjes se dhëmbëve.

Shpëlarësi LACALUT white krijon një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e smaltit.
Për efekt maksimal nuk rekomandohet të merret ushqim dhe lëngje për 30 minuta pas procedurës.