info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Lacalut Interdental

Çmimi:400.00 L 360.00 L -10%

Furçë interdentare përmasa të ndryshme
5 copë

  • L (4mm)
  • M (3mm)
  • S (2.4mm)
  • XS (2mm)
Spastroje

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

L (4mm), M (3mm), S (2.4mm), XS (2mm)

Suitable For

Furça interdentale është pajisja mjekësore e duhur për të pastruar hapësirën ndërmjet dhëmbëve.
Meqë kjo hapërsirë është e ndryshme për njerëz të ndryshëm, furçat interdentale kanë dimensione të ndryshme.
Largon ushqimin që mund të ketë mbetur në hapësirën mes dy dhëmbëve dhe parandalon pigmentimin e shkaktuar nga alkooli apo duhani.

Veçantia e furçave interdental LACALUT qëndron në faktin se ato janë bërë me materiale të cilësisë së lartë.

Baza e telave është bërë nga një aliazh special kirurgjik, te cilët janë të mbuluar me plastike izolues për të shmangur formimin e rrymave galvanike në prani të kurorave metalike ose mbushjeve të amalgamave.

LACALUT interdale përfaqësohet nga katër madhësi sipas klasifikimit ndërkombëtar (nga S në XL), ato gjithashtu janë të pajisura me një kapak mbrojtës, i cili përdoret për lehtësinë e përdorimit të zgjatjes të dorezës.

Përdoret pas larjes së dhëmbëve ose pas çdo vakti ushqimor për të larguar mbetjet e fundit ushqimore.