info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Laboratoire Modilac Expert Prema

Çmimi:2,100.00 L

Qumësht formule për foshnje premature ose që kanë lindur nën peshë
400 g

Stock: S’ka stok

SKU: MODI01
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

400 g

Mosha

Suitable For

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Laboratorët Modilac prej 35 vitesh kanë kryer një sërë studimesh nutricionale me qëllim që të formulojnë një qumësht për foshnje me vlera të larta ushqyese.
Për të plotësuar nevojat ushqyese të foshnjeve nënpeshë ose të foshnjeve që kanë lindur parakohe është formuluar Modilac Expert Prema.
Përmban DHA.
Siguron energjinë e nevojshme që u duhet foshnjeve të sapolindura.

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Skimmed milk, maltodextrin, vegetable oils (palm, palm kernel, rapeseed, sunflower, oleic sunflower), lactose, soluble proteins (milk), medium chain triglycerides (MCT), calcium photoshate, fish oil, sodium citrate, hydroxide calcium, emulsifier (soya lecithin), choline chloride, taurine, calcium chloride, inositol, vitamin E, iron sulphate, magnesium hydroxide, L-carnitine, antioxidants (extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate), Cytidine-5 – monophosphate, Zinc Sulfate, Sodium Unidine-5-Monophosphate, Nicotinamide, Calcium panthenate, Adenosine-5 monophosphate, Sodium isonine-5-Monophosphate, Sodium Guanosine-5-Monophosphate, Copper Sulfate , Manganese Sulfate, Vitamin A, Thiamine, Vitamin B6, Riboflavin, Folic Acid, Potassium Iodide, Vitamin K,Sodium Selenity, Biotin, Vitamin D, Vitamin B12.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.