info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Laboratoire Modilac Doucea 1

Çmimi:1,950.00 L3,500.00 L

Qumësht formulë për foshnje 0-6 m

  • 400 g
  • 800 g
Spastroje

SKU: MODI02V
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

400 g, 800 g

Mosha

Suitable For

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.

Laboratorët Modilac prej 35 vitesh kanë kryer një sërë studimesh nutricionale me qëllim që të formulojnë një qumësht për foshnje me vlera të larta ushqyese.

Modilac Doucea 1 është formuluar për foshnje nga 0-6 muajsh.

Përmban DHA, një acid yndyror i pangopur omega-3 me një sërë benefitesh në organizëm.
Përmban laktoferrinë, me qëllim që të jetë sa më e ngjashme me qumështin e gjirit.
Pa vaj palme.

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Skim Milk, Lactose, Maltodextrins, Oleic Sunflower Oil, Anhydrous Milk Fat, Demineralized Whey, Soluble Proteins (Milk), Galacto-Oligosaccharides (Lactose), Sunflower Oil, Rapeseed Oil, Emulsifiers (Soy Lecithin, Sunflower), Calcium Phosphate, Fish Oil, Potassium Phosphate, Mortierella Alpina Oil, Choline Bitartrate, Calcium Chloride, Potassium Citrate, L-phenylalanine, Sodium Chloride ,Magnesium Citrate, Fructo-Oligo-Saccharides, Vitamin C, Lactoferrin of Cow’s Milk, Ferric Pyrophosphate, Calcium Carbonate, Taurine, Potassium Hydroxide, Potassium Chloride, Inositol, Nucleotides, Antioxidants (Extract rich in tocopherols, L-Ascorbyl Palmitate), Vitamin E, Zinc Sulfate, L- Tryptophan, Potassium Iodide, L-Carnitine, Nicotinamide, Sodium Selenite, Calcium Pantothenate, Copper Sulfate, Thiamine, Vitamin B6, Vitamin A, Manganese Sulfate, Folic Acid, Vitamin K, Biotin, Vitamin D, Riboflavin, Vitamin B12, Lactic Ferments (Bifidobacterium Infantis).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.