info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

La Roche Posay Anthelios KA+ SPF 50+

Çmimi:3,000.00 L 2,400.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse ndaj diellit, e cila ndihmon në parandalimin e dëmtimit qelizor lidhur me rrezatimin UV. Formuluar për lëkurë të ndjeshme.
50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Spf

Suitable For

Specific For

Mbrojtje optimale me spektër të gjerë UVB dhe UVA, e cila parandalon dëmtimin e qelizave, plakjen e lëkurës dhe reaksione të tjera të shkaktuara nga rrezatimi UV.

Formuluar përmes teknologjisë së mbrojtjes qelizore.
E pasuruar me pantenol, niacinamide dhe ujin termal La Roche-Posay, formula hidraton, ndihmon në qetësimin, forcimin dhe rigjenerimin e shpejtë të barrierës së lëkurës.

Pa parfum.
Jo-komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.
Testuar nën kontrollin dermatologjik.

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

AQUA / WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL DENAT., ETHYLHEXYL TRIAZONE
DIMETHICONE, OCTOCRYLENE, NIACINAMIDE, PANTHENOL, PENTYLENE GLYCOL, STEARIC ACID, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, NYLON-12, PROPYLENE GLYCOL, SYNTHETIC WAX, ALUMINUM HYDROXIDE, AMMONIUM, POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, DISODIUM EDTA, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, GLYCERYL STEARATE, GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL, HYDROXYPROPYL, METHYLCELLULOSE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, MYRISTIC ACID, PALMITIC ACID, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, SODIUM CHLORIDE, STEARYL ALCOHOL, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.