[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • 1 QERSHOR OFERTA | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Kendamil First Infant Milk 1

Çmimi:3,560.00 L

Qumësht formulë për bebe 0-6 muaj.

Spastroje


SKU: KENDA07V
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

400 gr, 900 gr

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumësht formulë për bebe nga 0 deri në 6 muaj.
Prodhuar në Lake District në Britani të Madhe (zonë e mbrojtur nga UNESCO) nga lopët e zonës.

Formulë e pasuruar me HMO (Human Milk Oligosaccharides) – probiotikë që ndodhen natyralisht në qumështin e gjirit të nënës – për të rritur imunitetin si dhe me omega (DHA dhe EPA) me prejardhje nga algat, për të shmangur tërësisht mundësinë e kontaminimit nga metalet e rënda që ndodhen në vajin e peshkut.

Pa përbërës OMGJ.
Pa vaj palme, vaj peshku, sojë.
Pa maltodakstrinë.
Produkt vegjetarian, i përshtatur për bebe që nga lindja.

Kujdes! Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për beben tuaj.
Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri, ose kur rekomandohet nga mjeku juaj pediatër.

Përdorimi

Përpara përdorimit ndiqni udhëzimet përkatëse në fletëudhëzues.
1. Lani duart, më pas sterilizoni enët tuaja të ushqimit.
2. Zieni ujin dhe lëreni të ftohet deri në 40°, më pas masni sasinë e nevojshme të ujit në një shishe të sterilizuar.
3. Duke përdorur lugën dozuese brënda kutisë shtoni numrin e saktë të lugëve sipas tabelës udhëzuese.
4. Tundeni mirë për të tretur pluhurin.

Kujdes para përdorimit sigurohuni që qumështi të jetë në temperaturë rreth 37 °.

Mosha Kg Ujë për vakt Lugë për vakt Vakte për 24orë
Lindja–1 javë 3.0 90ml 3 6
1-4 javë 3.5 120ml 4 5
1-2 muaj 4.5 120ml 4 5
3 muaj 5.5 150ml 5 5
4-5 muaj 6.5 180ml 6 5
6 muaj 8 210ml 7 4

Përbërësit

Whole Milk (107g per 100g), Demineralised Whey Powder enriched in alpha-lactalbumin (from Milk), Vegetable Oils (Sunflower, Coconut, Rapeseed), Lactose (from Milk), Galacto-oligosaccharides (from Milk), Skimmed Milk Powder, Calcium Citrate, Potassium Chloride, Calcium Lactate, Sodium Citrate, Choline Bitartrate, Magnesium Chloride, Docosahexaenoic Acid, Sodium Ascorbate, Potassium Hydroxide, Inositol, L-Tyrosine, Arachidonic Acid, Taurine, Nucleotides (Cytidine-5’-monophosphate, disodium Uridine-5’-monophosphate, Adenosine-5’-monophosphate, disodium Inosine-5’-monophosphate, disodium Guanosine-5’ monophosphate), L-Phenylalanine, Iron Pyrophosphate, L-Carnitine, Zinc Sulphate, Vitamin E, Niacin, Calcium Pantothenate, Copper Sulphate, Thiamin, Riboflavin, Vitamin A, Vitamin B6, Manganese Sulphate, Folic Acid, Potassium Iodide, Sodium Selenite, Vitamin K, Vitamin D, Biotin, Vitamin B12.