info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Kendamil Creamy Porridge

Çmimi:660.00 L

Drithëra me tërshërë dhe grurë  për bebe nga 6 muaj
150 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

150 g

Mosha

, ,

Suitable For

,

Përzierje gruri dhe tërshëre me qumësht për bebe nga 6 muaj.
Prodhuar në Lake District në Britani të Madhe (zonë e mbrojtur nga UNESCO) nga lopët e zonës.

Pa konservues dhe ngjyrues

Pa vaj palme

Pa OMGJ

Pa sheqer të shtuar

Me fruta natyrale
Përmban vetëm sheqerna natyrale

Përmban gluten

I pasuruar me vitamina dhe minerale si:

Vitaminë D 3, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar te fëmijët
Vitaminë B1 (tiaminë) 3, e cila kontribuon në metabolizmin normal të energjisë
Vitaminë A, C, E, B6, B2

Përpara përdorimit ndiqni udhëzimet përkatëse në fletëudhëzues.
1. Lani duart, më pas sterilizoni enët tuaja të ushqimit.
2. Shtoni 3 lugë gjelle ujë të ngrohtë në 1 lugë phuhur nga përzierja
3.Përzieni mirë dhe lëreni përgatitjen të qëndrojë për 2 minuta.

UDHËZIME TË RËNDËSISHME TË USHQIMIT:
Përdorni sasinë e duhur siç udhëzohet.
Mos e servirni përsëri purenë e pangrënë.
Mos e ngrohni sërish në mikrovalë.

Cereals (48%)(Oat flour, Wheat flour), Skimmed milk powder (23%), Whey powder (milk), Maltodextrin, Vegetable sunflower oil, Barley malt extract, Minerals (Calcium carbonate, Zinc sulphate, Ferric pyrophosphate), Vitamins (Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6,

Niacin, Folic acid, Pantothenic acid, Biotin)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.