info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Herbion Plantain (Gjethe delli) Shurup

Çmimi:300.00 L

Shurup me gjethe delli dhe mëllage për qetësimin e kollës
150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Suitable For

,

Herbion shurup me gjethe delli kombinon ekstraktet e gjethes së dellit me lulet e mëllagës së zezë dhe vitaminën C.
Mucilagjet që përmbajnë këto bimë mjekësore formojnë një si shtresë të hollë mbi membranat e mukozës së gojës dhe fytit duke I mbrojtur ato nga stimujt që nxisin kollën.
Herbion me gjethe delli këshillohet për trajtimin e kollës së thatë dhe irrituese, që shoqëron sëmundjet e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Mos përdorni Herbion shurup me gjethe delli nëse:
-jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve apo ekstrakteve bimore të pranishme në formulim.
Mos përdorni Herbion shurup me gjethe delli te fëmijët nën 4 vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, nëse po planifikoni një shtatzëni ose nëse jeni duke ushqyer me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Për shkak të studimeve të kufizuara dhe informacioneve të pakta, përdorimi i këtij shurupi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji nuk rekomandohet.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Tundeni shishen përpara përdorimit.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-për fëmijët 4-7 vjeç: 1 lugë matëse shurup 3 herë në ditë;
-për fëmijët 7-14 vjeç: 1-2 lugë matëse 3 herë në ditë;
-për personat mbi 14 vjeç: 2 lugë matëse shurup 3-5 herë në ditë.

Mos hani dhe pini menjëherë pas marrjes së këtij produkti mjekësor pasi ushqimi dhe pijet mund të përshpejtojnë largimin e lëndëve vepruese nga mukoza e gojës dhe fytit.
Pini sa më shumë çajra dhe pije të tjera të ngrohta gjatë konsumimit të këtij shurupi.
Në rast se simptomat nuk kalojnë pas një jave trajtim këshillohuni me mjekun ose farmacistin.

ekstrakt ujor i gjetheve të bimës së gjethe diellit, ekstrakt ujor i lules së bimës së bimës së mëllagës, vitamina C, sukrozë, metil parahidroksibenzoat, aromë vaj portokalli

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.