info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Healthy Life Stamatin Food Supplement

Çmimi:1,490.00 L

Për imunitet më të fortë me ekstraktin e rrënjës Isatidis, geraniumit afrikan dhe zinkut.
Kuti x 30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

30 kapsula

Suitable For

Stamatin është një produkt që mbështet trupin në luftën kundër infeksioneve virale. Ai gjithashtu forcon imunitetin dhe në këtë mënyrë mbron nga zhvillimi i infeksioneve.

Formula krejtësisht natyrale e Stamatin është veçanërisht e përshtatshme për forcimin e sistemit imunitar gjatë stinës vjeshtë-dimër. Stamatin mund të merret si në fazën akute të infeksionit ashtu edhe për parandalim.

Radix Isatidis është rrënja e barit kinez Isatis Tinctorial, e njohur në mjekësinë tradicionale kineze për veprimin e saj të fortë antiviral. Bllokon zhvillimin e viruseve dhe kontribuon në pastrimin e trupit dhe shërimin e shpejtë.

Geraniumi Afrikan (Pelargonium sidoides) është një bimë për infeksionet bakteriale dhe ka një efekt pozitiv në bronkit, sinusit, ftohje dhe kushte të tjera të frymëmarrjes.
Zinku dhe Vitamina C kanë efekt në forcimit të imunitetit dhe antioksidantëve, duke rritur mbrojtjen e trupit dhe përshpejtimin e rikuperimit.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni duke përdorur antikoagolantë ose keni një sëmundje specifike bisedoni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Për përdorim oral. 1 deri në 2 kapsula Stamatin në ditë. Për përthithje sa më të mirë, merret në vakte gjatë ngrënies.
Në rast të rënies akute të imunitetit, rekomandohet përdorimi i 3 kapsulave në ditë ose sipas rekomandimit të mjekut.

Përbërësit aktivë

IMN3X* 270 mg (në 1 kapuslë)
Ekstrakt nga Radix Isatidis 250 mg (në 1 kapuslë)
Ekstrakt nga Geraniumi Afrikan 15 mg (në 1 kapuslë)
Zink (citrat zinku) 5 mg; 33% HPB% (në 1 kapsulë)
Vitamina C (acidi L-askorbik) 200 mg; 40% HPB% (në 1 kapsulë)
Agjentë mbushës:
celulozë mikrokristaline, stearat magnezi, agjentë kundër shtresëzimit: dioksid silikoni; Trashës: xhelatinë; Ngjyrues: oksid titani.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.