info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Vitamin D3 5000 IU

Çmimi:1,820.00 L 1,456.00 L -20%

Suplement ushqimor me vitaminë D, i përshtatshëm për mirëmbajtjen e kockave, dhëmbëve dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.
30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: H.AID39
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula

Suitable For

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna, e cila luan një rol thelbësor në rritjen e sistemit imunitar.

Ajo kontribuon në:

– Mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve.
– Përthithjen dhe përdorimin e kalciumit dhe fosforit.
– Funksionimin normal të muskujve.
– Nivele normale të kalciumit në gjak.
– Funksionimin e sistemit imunitar.
– Procesin e ndarjes qelizore.

– Personat që dëshirojnë të mbajnë kocka të forta të shëndetshme.
– Ata që nuk kanë ekspozim të mjaftueshëm ndaj rrezeve të diellit.
– Të moshuarit që janë më të predispozuar ndaj frakturave kockore.
– Të moshuarit dhe fëmijët në rritje, të cilët mund të mos jenë në gjendje të marrin sasinë e duhur të vitaminës D.
– Personat me ton lëkure më të errët.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– kripë
– ngjyrues artificialë.

I përshtatshëm për vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit mund të marrin një kapsulë në ditë ose sipas udhëzimeve nga një person i kualifikuar për të siguruar marrjen e duhur të vitaminës D3.

Bulking Agent (maltodextrin), Capsule Shell (veg.cellulose), Vitamin D3(cholecalciferol)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.