info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Uriprinol

Çmimi:4,160.00 L 3,328.00 L -20%

Suplement ushqimor që ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të acidit urik në gjak.
60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Suplement ushqimor që ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të acidit urik në gjak.

Trupi ynë prodhon acid urik gjatë metabolizmit të purinave.
Acidi urik i lartë në gjak është një formë e artritit.
Ai shkakton formimin e kristaleve, të cilat akumulohen në kyçe, duke krijuar inflamacion dhe dhimbje.
Kjo gjendje mund të jetë kronike, duke ndikuar në cilësinë e jetës së një individi.

Tabletat Uriprinol janë formuluar me kujdes me vitamina esenciale dhe ekstrakte natyrale, përbërës të cilët janë antioksidantë efektivë brenda trupit.

Tabletat Uriprinol® mund të jenë të dobishme për:
– Personat që kanë nivele të larta të acidit urik në gjak.
– Individët që kanë dhimbje dhe inflamacion të kyçeve.
– Njerëzit që dëshirojnë të përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm të kyçeve.
– Individët që dëshirojnë të rrisin mirëqenien e tyre të përgjithshme.

Tabletat Uriprinol:
– Kontribuojnë në reduktimin e dhimbjeve dhe inflamacionit të shkaktuar nga niveli i lartë i acidit urik në gjak.
– Balancojnë acidin urik brenda qarkullimit të gjakut.
– Kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Nuk përmban:
– sheqer
– kripë
– maja
– gluten
– grurë
– sojë
– qumësht
– niseshte
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues.

I përshtatshëm për veganët.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit, 2 tableta një ditë.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Montmorency Tart Cherry Fruit Powder, Bulking Agent (di-calcium phosphate, microcrystalline cellulose), Vitamin C (ascorbic acid), Green Coffee Bean Extract, Turmeric Extract, Banaba Leaf Extract, Celery Seed Extract, Anti-caking (veg. magnesium stearate, veg. stearic acid), Folate (L-5-Methyltetrahydrofolate Acid), Polyvinylpyrrolidone (PVP) Coating.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.