info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Osteozin

Çmimi:3,120.00 L 2,496.00 L -20%

Suplement ushqimor që mbështet funksionimin normal të kockave dhe artikulacioneve.
90 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

90 tableta

Suitable For

Formulim i veçantë me përbërës aktivë, të cilët veprojnë në sinergji me njëri tjetrin.

– Kalçiumi dhe magnezi kontribuojnë në mbështetjen e kockave dhe dhëmbëve dhe janë të nevojshëm për funksionimin normal të muskujve.
– Zinku ndihmon ne funksionimin normal të sistemit imunitar, kontribuon në sintezën normale të ADN-së dhe siguron mirëmbajtjen e rregult të kockave.
– Vitamina D3 kontribuon në përthithjen dhe përdorimin e kalçiumit dhe fosforit, si dhe në mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe densitetit normal të kockave. Vitamina D3 gjithashtu kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe një sistemi të shëndetshëm imunitar.
– Bori ndihmon në parandalimin e humbjes së kalçiumit dhe demineralizimit të kockave. Studimet kanë treguar se 3 mg bor në ditë redukton sekretimin urinar të kalçiumit dhe magnezit, veçanërisht kur magnezi dietik është i ulët.
– Vitamina K2 kontribuon në ruajtjen e kockave. Kjo vitaminë punon në mënyrë sinergjike me D3 për të ndihmuar në parandalimin e depozitimit të kalciumit në arterie.

Tabletat HealthAid Osteozin:

– Mund të ndihmojë në ndërtimin mirëmbajtjen e rregullt të kockave.
– Mund të ndihmojë për dhimbjet menstruale dhe të muskujve.
– Ndihmon në luftimin e osteoporozës dhe artritit.
– Mund të jetë i dobishëm për dhimbjet e shpinës dhe të kockave.

Janë të përshtatshme për:

– Për fëmijët në rritje që kanë nevojë të mbajnë kocka të forta dhe dhëmbë të shëndetshëm.
– Gjatë gjithë shtatzënisë dhe gjidhënies.
– Gjatë dhe pas menopauzës.
– Për të moshuarit si suplement shtesë për kockat dhe artikulacionet.
– Atletët që kanë nevojë për mbështetje shtesë për kockat dhe kyçet, si dhe për të shmangur lëndimet.

I përshtatshëm për vegjetarianët.

Nuk përmban:
– gluten
– grurë
– sojë
– qumësht
– laktozë
– xhelatinë
– OMGJ
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 3 tableta në ditë me ushqim, mundësisht në mëngjes.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Calcium (calcium carbonate, calcium citrate), Magnesium (magnesium oxide, magnesium citrate), Zinc Citrate, Vitamin D3 (cholecalciferol), Vitamin K2 (as menaquinone-7), Sodium Borate, Anti-caking Agent (silica, magnesium stearate), Bulking agent [microcrystalline cellulose, hydroxyl propyl methyl cellulose (HPMC)], Stabiliser (croscarmellose).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.