info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid EyeVit Plus

Çmimi:4,030.00 L 3,224.00 L -20%

Suplement ushqimor që përmirëson shikimin.
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula

Specific For

Suitable For

Kapsulat EyeVit Plus rekomandohen për të gjithë ata që dëshirojnë të ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të syve.

Kapsulat EyeVit Plus janë të përshtatshme për:

– Njerëzit që përdorin lente kontakti.
– Njerëzit që punojnë me orë të zgjatura para ekranit.
– Të moshuarit që dëshirojnë të mbrojnë sytë nga shenjat e plakjes.
– Personat që vuajnë nga sindroma e syrit të thatë ose rrathët e errët.
– Personat me shikim të dobët.

– Vitamina A dhe beta-karotina përmirësojnë shikimin. Ato ndihmojnë në mbrojtjen e syve nga infeksionet dhe janë efektive për trajtimin e syve të thatë. Dihet se mungesa e vitaminës A çon në verbëri të natës.
– Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm, e cila mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ.
– Zinku kontribuon në përthithjen normale të vitaminës A dhe gjithashtu ndihmon enzimat antioksiduese në reduktimin e numrit të radikalëve të lirë, që mund të shkaktojnë dëme në sy.
– Bioflavonoidet kanë veti të mira antioksiduese dhe mund të mbrojnë enët e gjakut, duke përfshirë kapilarët delikatë në retinë. Përmirësojnë qarkullimin e gjakut, duke reduktuar shfaqjen e rrathëve të errët.
– Luteina dhezeaksantina kanë funksione të rëndësishme antioksiduese në trup dhe ndihmojnë në bllokimin e dritës blu që të arrijë strukturat themelore në retinë, duke reduktuar kështu rrezikun e dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga drita.
– Disa studime sugjerojnë se acidet yndyrore si Omega-3 mund të mbrojnë sytë nga degjenerimi makular dhe sindroma e syrit të thatë. Acidet yndyrore esenciale mund të ndihmojnë gjithashtu në prodhimin e duhur të lëngut intraokular nga syri, duke ulur rrezikun e presionit të lartë të syrit.
– Mungesa e vitaminës D në dietë duket të jetë e lidhur me një rrezik më të madh të verbërisë dhe degjenerimit të syve të lidhur me moshën.
– Fara e rrushit është një burim i përqendruar i dy antioksidantëve të fuqishëm të quajtur proantocianidina dhe proantocianidina oligomerike. Hulumtimet sugjerojnë se ekstrakti i farës së rrushit mund të ndihmojë shëndetin e syve dhe mund të zvogëlojë rrezikun e problemeve të ndryshme degjenerative të syve.
– Boronica mbron sytë nga lodhja dhe gjithashtu ndihmon në rritjen e qarkullimit. Antocianinët që ndodhen në të, ndihmojnë në ndërtimin e kapilarëve të fortë & të shëndetshëm që transportojnë lëndë ushqyese në muskujt dhe nervat e syrit.

Nuk përmban:
– kripë
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– konservantë artificialë
– aromatizues.

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, një kapsulë në ditë.
Të rriturit mund të marrin deri në 2 kapsula në ditë nëse është e nevojshme.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Omega-3 Fish Oil (natural triglyceride form), Capsule Shell [gelling agent (gelatine),
humectant (glycerine, purified water), Natural Colours (sodium copper chlorophyll, iron oxide)],
Grape Seed Extract (vitis vinifera), Bulking Agent (soybean oil), Citrus Bioflavonoids (citrus
reticulata), Lutein (calendula officinalis – which provides zeaxanthin), Natural Vitamin E (d-alpha
tocopherol), Beta-carotene, Emulsifiers (mono- and diglycerides of fatty acids, lecithin), Zinc Oxide,
Vitamin A Acetate, Bilberry Powder (vaccinium myrtillus), Vitamin D3 (cholecalciferol).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.