info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid EyeVit Forte

Çmimi:4,029.90 L 3,223.92 L -20%

Suplement ushqimor që përmirëson shikimin.
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Specific For

Suitable For

Tabletat EyeVit Forte rekomandohen për të gjithë ata që dëshirojnë të ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të syve.
Suplement ideal për ata që përdorin lente kontakti ose ata që punojnë me orë të tëra në ekranin e kompjuterit.

Përmbajnë:

– Vitaminat E dhe C, antioksidantë të fuqishëm që mund të mbrojnë sytë nga dëmet e shkaktuara nga radikalet e lirë dhe nga shenjat e plakjes rreth syve.
– Riboflavina mund të ndihmojë në parandalimin e ndryshimeve strukturore brenda kornesë, sipas disa kërkimeve. Mungesa e kësaj vitamine mund të shkaktojë diskomfort të syve.
– Zinku kontribuon në përthithjen normale të vitaminës A dhe gjithashtu ndihmon enzimat antioksidante në trup në reduktimin e numrit të radikalëve të lira që mund të shkaktojnë dëme në sy.
– Luteina dhe zeaksantina kanë funksione të rëndësishme antioksiduese në trup dhe ndihmojnë në bllokimin e dritës blu që të arrijë strukturat themelore në retinë, duke reduktuar kështu rrezikun e dëmtimit oksidativ të shkaktuar nga drita.

Tabletat EyeVit® Forte janë të përshtatshme për:

– Njerëzit që përdorin lente kontakti.
– Njerëzit që punojnë me orë të tëra para ekranit.
– Të moshuarit që dëshirojnë të mbrojnë sytë nga shenjat e plakjes.
– Personat që vuajnë nga sindroma e syrit të thatë ose rrathët e errët.
– Personat me shikim të dobët.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– qumësht
– kripë
– ngjyrues artificialë
– aromatizues
– konservues.

I përshtatshëm për veganët.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 1 tabletë në ditë.
Të rriturit mund të marrin deri në 2 tableta në ditë nëse është e nevojshme.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking Agent (microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate), Vitamin C (ascorbic acid), Zeaxanthin and Lutein (Tagettes ereta), Natural Vitamin E Succinate, Glazing Agent [hydroxyl propyl methyl cellulose (HPMC)], Zinc Oxide, Anti-caking Agent (veg. magnesium stearate, veg. stearic acid), Vitamin B2 (riboflavin).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.