info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Ester-C plus 1000 mg

Çmimi:3,250.00 L 2,600.00 L -20%

Suplement ushqimor me vitaminë C 1000 mg të esterifikuar.
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 tableta

Suitable For

Suplement ushqimor me vitaminë c të esterifikuar, i përshtatshëm për të rritur.

Vitamina C e esterifikuar përmban kalcium askorbat- një formë unike, jo acide ( pH neutral) e vitaminës C, e cila përthithet më shpejt se të gjitha format e tjera të vitaminës C.

Ky formulim përmban gjithashtu flavonoidë natyralë anti-inflamatorë dhe stimulues të imunitetit (rutin, quercetin, bioflavonoidet e citrus & hesperidin), acerola dhe rosehip (trëndafil të egër), duke e bërë këtë një kompleks unik.

Vitamina C:
– Merr pjesë në sintezën e kolagjenit, ndaj është e nevojshme për kockat dhe kartilagjet;
– Rrit mbrojtjen imunitare.
– Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor.
– Rrit përthithjen e hekurit.
– Mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Suplementet me vitaminë C rekomandohet të përdoren nga:
– Persona të cilët merren me aktivitet sportiv;
– Duhanpirësit;
– Personat që kanë nevojë të rrisin përthithjen e hekurit.
– Ata që dëshirojnë të mbajnë kockat, thonjtë, lëkurën, flokët dhe enët e gjakut të shëndetshme.
– Individët që dëshirojnë të mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ
– Personat të cilët nuk konsumojnë ushqime të pasura me vitaminë C.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– sojë
– qumësht
– sheqer
– kripë
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues.

I përshtatshëm për vegjetarianë & veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit mund të marrin 1 tabletë në mëngjes gjatë/pas ushqimit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Vitamin C (calcium L-ascorbate), Bulking Agent (microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate), Citrus Bioflavonoids Complex, Acerola Extract, Rosehip Powder, Rutin, Quercetin, Anti-caking Agent (silicon dioxide, veg. magnesium stearate), Coating [polyvinylpyrrolidone (PVP)].

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.