info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Guerriero Oroxan Gel

Çmimi:805.00 L

Xhel oral që trajton gingivitet dhe aftet tek të rriturit dhe fëmijët
10 ml

Stock: Ka stok

SKU: 0044404
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Suitable For

,

Oroxan xhel mund të përdoret për të parandaluar dëmtimet e vogla në gojë (afte, stomatit dhe inflamacion i gingivave).
Rekomandohet të përdoret dhe tek fëmijët e vegjël, për të qetësuar dhimbjet që shoqërojnë daljen e dhëmbëve të parë.

Acidi hialuronik, i pranishëm në formulim, është i dobishëm në hidratimin e mukozës orale e cila është dëmtuar nga barnat apo bakteret dhe viruset e ndryshëm.
Aloe vera stimulon formimin e fibroblasteve, të cilat janë prekursore të qelizave epiteliale dhe indit lidhor.
Dikalium glicirinizati është përbërësi veprues i bimës Likuirizia, veprimi anti-inflamator i së cilës rezulton në frenimin e fosfolipazës A2, e cila luan një rol të rëndësishëm në proçeset e ndryshme inflamatore.
Për më tepër acidi glicirizik frenon veprimin e ciklo-oksigjenazës dhe formimin e prostaglandinave.

Oroxan është një xhel me përbërës që veprojnë në mënyrë sinergjike, për të ruajtur ekuilibrin e mukozës orale, integriteti i së cilës është themelor për shumë funksione.
Ai ka veti zbutëse, mbrojtëse dhe ndihmon në riepitelizimin fiziologjik të kavitetit oral.

Vendoseni produktin në gishtat tuaj dhe aplikojeni me kujdes në pjesën e mukozës të prekur nga inflamacioni.
Përsëriteni këtë veprim 5 herë në ditë.

Ujë, glicerinë, ksilitol, hidroksietilcelulozë, benzoat natriumi, hialuronat natriumi, xhel me aloe barbadensis, pantenol, sorbat kaliumi, dikalium glicirizat, acid citrik.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.