info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Protective Milk SPF 50

Çmimi:5,200.00 L 3,640.00 L -30%

Qumësht mbrojtës për fytyrën dhe trupin me faktor mbrojtës 50.
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Qumësht mbrojtës për trupin dhe fytyrën.
Hidraton të gjitha tipet e lëkurës gjatë ekspozimit në diell.
Lëkura merr një ngjyrë të artë, të njëtrajtshme.
Mbrojtja e sigurt për të gjithë familjen.

Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:

• Ngadalëson plakjen e lëkurës
• Qetëson skuqjen
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për tu rigjeneruar
• Redukton ndjesitë e djegies
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu
• Mbron lëkurën nga ndotja.

Aplikojeni 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë për një mbrojtje të sigurt.

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Isohexadecane – Emollient
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Octocrylene – Sunscreen Agent
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid – Sunscreen Agent
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Tribehenin PEG-20 Esters – Emollient
Isododecane – Solvent
Hydrogenated Tetradecenyl/Methylpentadecene – Solvent
Tris-Biphenyl Triazine (nano) – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Tromethamine – pH Adjuster
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil – Plant Emollient
Phenoxyethanol – Preservative
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Decyl Glucoside – Surfactant
Silica – Opacifying Agent
Phenethyl Benzoate – Emollient
PEG-100 Stearate – Emulsifying Agent
Glyceryl Stearate – Emulsifying Agent
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Disodium EDTA – Chelating Agent
Ethylhexylglycerin – Emollient
Hydrolyzed Jojoba Esters – Emollient
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer – Film Former Agent
Disodium Phosphate – Buffering Agent
Butylene Glycol – Solubilizing Agent
Coumarin – Fragrance Ingredient
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient
BHT – Antioxidant
Ascorbyl Palmitate – Active Ingredient

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.