info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Anti-Ageing Protective Fluid SPF 50

Çmimi:4,500.00 L 3,600.00 L -20%

Fluid me faktor mbrojtës dhe efekt anti-rrudhë.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Fluidi i cili mbron dhe riparon qelizat staminale, parandalon shfaqjen e njollave të errëta nga dielli dhe stimulon në mënyrë të sigurt proçesin e nxirjes.

Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:

• Ngadalëson plakjen e lëkurës.
• Qetëson skuqjen.
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar.
• Redukton ndjesitë e djegies.
• Njëtrajtëson tonin e lëkurës.
• Redukton rrudhat dhe vijat e holla.
• Parandalon njollat ​​e errëta të formuara nga drita blu.
• Mbron lëkurën nga ndotja.

Aplikojeni në fytyrë 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikojeni cdo 2 orë për një mbrojtje të sigurt.

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Octocrylene – Sunscreen Agent
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid – Sunscreen Agent
Talc – Opacifying Agent
Phenethyl Benzoate – Emollient
Cera Alba (Beeswax) – Emulsion Stabilizer
Tromethamine – pH Adjuster
Coco-Caprylate/Caprate – Emoliente
Sodium Stearoyl Lactylate – Emulsifying Agent
Polyglyceryl-6 Polyricinoleate – Emulsifying Agent
Magnesium Sulfate – Rheologic Additive
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Titanium Dioxide – Sunscreen Agent
Triheptanoin – Emoliente
Polyglyceryl-2 Isostearate – Emulsifying Agent
Hydrolyzed Jojoba Esters – Emollient
Ethylhexylglycerin – Emollient
C9-12 Alkane – Solubilizante
Polyurethane-100 – Emoliente
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Disteardimonium Hectorite – Rheologic Additive
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Disodium EDTA – Chelating Agent
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Magnesium Stearate – Opacifying Agent
Silica – Opacifying Agent
Aluminum Hydroxide – Opacifying Agent
Tocopherol – Antioxidant
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.