info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Rides Age Cure Night

Çmimi:15,000.00 L 12,000.00 L -20%

Set përkujdesje gjatë natës me efekt anti-rrudhë.

Stock: Ka stok

SKU: GRM018
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Skin Type

Specific For

Suitable For

Agecure përmban 3 produkte të formuluara specifikisht për përdorim gjatë natës.

Gjatë gjumit rritet prodhimi i kolagjenit, eliminohen më shumë toksina dhe riparohen dëmtimet qelizore të lëkurës.
Prandaj duke aplikuar trajtime më intensive gjatë natës, rezultatet intensifikohen.

Renew – Peeling i gjeneratës së fundit i cili përshpejton zëvendësimin qelizor. Kombinimi i acideve (laktobionik & ferulik) dhe enzimave.
Veprim kundër rrudhave.

FAZA 1 : No-Lines ofron një efekt shumë të fuqishëm anti-rrudhë në rrudhat e mimikës.
Rezultatet mund të shihen brenda disa ditësh nga përdorimi.
Vepron njëkohësisht në shtresat më të thella të lëkurës për të filluar ndërtimin e një “indi mbështetës” të ri.

Faza 2 : Densify – ndihmon në rindërtimin e shtresave së dermës, duke forcuar rrjetin e kolagjenit dhe acidin hialuronik nga brenda ku krijohen rrudhat më të thella.
Fuqia rigjeneruese është e jashtëzakonshme, duke rindërtuar një matricë tredimensionale që e bën sipërfaqen e lëkurës të duket më e lëmuar, më elastik, me rrudha të reduktuara dhe në disa raste të eliminuara.

No-Lines & Renew përmbajnë BTX-Tripeptine & Tissuelage Tech dhe ekstraktin e Edelweiss.

Ditët 1 – 15 : Pas pastrimit të lëkurës aplikojeni Pre Reneë në fytyrë, qafë dhe dekolte, lëreni të përthithet dhe më pas aplikoni One – No Lines. Aplikoni më pas kremin tuaj Timexpert Global.

Ditët 16 – 30 : Pas pastrimit të lëkurës aplikoni Pre Reneë në fytyrë, qafë dhe dekolte, lëreni të përthithet dhe më pas aplikojeni Tëo-Densify. Pasi të përthithet plotësisht, aplikoni kremin tuaj.

Shmangni përdorimin e ndonjë peeling apo eksfoljuesi tjetër gjatë kësaj kohe.

Age Cure Renew Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Cyclopentasiloxane – Emollient
Lactobionic Acid – pH Adjuster
Pentylene Glycol – Humectant
Glycerin – Humectant
Propanediol – Solvent
Polyacrylate-13 – Film Former Agent
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Sodium Phytate – Active Ingredient
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Polyisobutene – Viscosity Increasing Agent
Phenoxyethanol – Preservative
Papain – Active ingredient
Triethanolamine – pH Adjuster
Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract – Active Ingredient
Calcium Pantothenate – Active Ingredient
Polysorbate 20 – Surfactant
Ethylhexylglycerin – Emollient
Caprylyl Glycol – Emollient
Urea – Active Ingredient
Magnesium Lactate – Exfoliating Agent
Hordeum Vulgare Extract – Active Ingredient
Cetyl Palmitate – Emulsifying Agent
Potassium Lactate – Humectant
Ceteareth-12 – Emulsifying Agent
Benzoic Acid – Preservative
Alcohol Denat – Solubilizing Agent
Cetearyl Isononanoate – Emulsifying Agent
Ceteareth-20 – Emulsifying Agent
Glyceryl Stearate – Emulsifying Agent
Cetearyl Alcohol – Emulsifying Agent
Alanine – Active ingredient
Serine – Active Ingredient
Proline – Emollient
Magnesium Chloride – Viscosity Increasing Agent
Sodium Citrate – Chelating Agent
Morus Alba (Morus Alba Fruit Extract) – Active Ingredient

Age Cure No Lines Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Glycerin – Humectant
PPG-24-Glycereth-24 – Humectant
Pentylene Glycol – Humectant
Dimethicone – Polymeric Emollient
Propanediol – Solvent
Citric Acid – pH Adjuster
Parfum (Fragrance) – Ingredient
Phenoxyethanol – Preservative
Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract – Active Ingredient
Acetyl Mannosylerythritol Lipid – Active Ingredient
Ethylhexylglycerin – Emollient
Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether – Viscosity Increasing Agent
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer – Viscosity Increasing Agent
Sodium Acrylates Crosspolymer-2 – Rheologic Additive
Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer – Polymeric Emollient
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Squalane – Emollient
Sodium Methyl Stearoyl Taurate – Surfactant
Hydrogenated Lecithin – Emulsifying Agent
Levulinic Acid – Skin-Conditioning Agent
Sodium Levulinate – Emollient
Caprylyl Glycol – Emollient
Hydrolyzed Wheat Protein – Active Ingredient
Acetyl Hexapeptide-30 – Active Ingredient
Pentapeptide-18 – Active Ingredient
Acetyl Hexapeptide-8 – Active Ingredient
Glyceryl Caprylate – Surfactant
Palmitoyl Decapeptide-21 – Active Ingredient
Phenylpropanol – Solvent
Oligopeptide-78 – Active Ingredient
Zinc Palmitoyl Nonapeptide-14 – Active Ingredient
Decapeptide-22 – Active Ingredient

Age Cure Densify Ingredients:

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Glycerin – Humectant
Pentylene Glycol – Humectant
Dimethicone – Polymeric Emollient
Pseudozyma Epicola/Apricot Kernel Oil/Olive Fruit Oil/
Sweet Almond Oil/Sunflower Seed Oil/
Licorice Root Extract Ferment Extract Filtrate – Active Ingredient
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate – Emollient
Caprylic/Capric Triglyceride – Emollient
Squalane – Emollient
Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract – Plant Emollient
Cetearyl Isononanoate – Emulsifying Agent
Cetyl Palmitate – Emulsifying Agent
Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer – Polymeric Emollient
Ceteareth-12 – Emulsifying Agent
Ceteareth-20 – Emulsifying Agent
Glyceryl Stearate – Emulsifying Agent
Cetearyl Alcohol – Emulsifying Agent
Glyceryl Caprylate – Surfactant
Citric Acid – pH Adjuster
Phenoxyethanol – Preservative
Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract – Active Ingredient
Tocopheryl Acetate – Antioxidant
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer – Viscosity Increasing Agent
Sodium Acrylates Crosspolymer-2 – Rheologic Additive
Ethylhexylglycerin – Emollient
Acetyl Mannosylerythritol Lipid – Active Ingredient
Benzoic Acid – Preservative
Caprylyl Glycol – Emollient
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer – Emulsifying Agent
Xanthan Gum – Rheologic Additive
Hydrogenated Phosphatidylcholine – Active Ingredient
Levulinic Acid – Skin-Conditioning Agent
Hydrolyzed Wheat Protein – Active Ingredient
Sodium Levulinate – Emollient
Ceramide NP – Active Ingredient
Zinc Palmitoyl Nonapeptide-14 – Active Ingredient
Phenylpropanol – Solvent
Decapeptide-22 – Active Ingredient
Palmitoyl Decapeptide-21 – Active Ingredient
Oligopeptide-78 – Active Ingredient
Acetyl Hexapeptide-8 – Active Ingredient
Pentapeptide-18 – Active Ingredient
Acetyl Hexapeptide-30 – Active Ingredient

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.