info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert C+ Revitalizing Firming Body Cream

Çmimi:7,560.00 L 6,048.00 L -20%

Krem hidratues intensiv për trupin me vitaminë C.
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM070
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

250 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Krem hidratues trupi me fuqi të lartë antioksiduese, që redukton efektet negative të stresit oksidativ dhe mbron lëkurën, duke e bërë atë të duket më e hidratuar dhe e shëndetshme.
Aromë e freskët agrumesh.
Formulimi kombinon përbërës të cilët funksionojnë në mënyrë sinergjike, për të arritur veprime të fuqishme: antioksiduese, anti-rrudhë, hidratuese.
E aftë për të mbrojtur lëkurën nga veprimi i radikaleve të lirë, vitamina C gjithashtu ndihmon në korrigjimin e dëmtimeve ekzistuese: njollat e errëta, dehidratimi, humbja e elasticitetit etj.

Derivati ​​i vitaminës C është më i qëndrueshëm ndaj nxehtësisë dhe oksidimit dhe ka një aftësi shumë të mirë për të depërtuar thellë në lëkurë.
Pasi përthithet, shndërrohet në formën e vitaminës C të pastër, me të gjitha përfitimet e saj.

Efekt antioksidues.
Efekt anti-rrudhë: Stimulon sintezën e kolagjenit, falë mbrojtjes së ofruar nga ekstrakti Menyanthes Trifoliata.
Efekt hidratues.
Efekt ndriçues.

Aplikojeni çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht.
Përqendrohuni në zonat më të thata.

Aqua (Water)
Decyl Cocoate
Alcohol Denat.
Glycerin
Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate
Pentylene Glycol
Hydrogenated Tetradecenyl/Methylpentadecene
Isododecane
Glyceryl Stearate
Triethylhexanoin
Tribehenin PEG-20 Esters
Tocopheryl Acetate
Myristyl Myristate
PEG-100 Stearate
Mica
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer
Ascorbyl Tetraisopalmitate
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil
Hyaluronic Acid/Polyglutamic Acid Crosspolymer
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
Menyanthes Trifoliata Leaf Extract
Lysine HCl
DATEM
Sunflower Seed Oil Glycerides
Disodium EDTA
o-Cymen-5-ol
Phenoxyethanol
Ethylhexylglycerin
Parfum (Fragrance)
Limonene
Eugenol
CI 14700 (Red 4)
CI 19140 (Yellow 5)
CI 17200 (Red 33)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.