info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Ofertë!

Germaine de Capuccini Excel Therapy O2 Urban Shield SPF 50

Çmimi:5,500.00 L 4,400.00 L -20%

Emulsion me faktor mbrojtës SPF 50 kundër rrezatimit të dëmshëm dhe ndotjes urbane.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Emulsion me teksturë të lehtë, i cili siguron mbrojtje të lartë kundër rrezeve UV dhe ndotjes, ndërkohë që riparon dëmtimet qelizore të shkaktuara nga këto agresorët e jashtëm.
Nuk lë ndjesi të yndyrshme.
E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, për përdorim gjatë gjithë vitit.

Multi-Block Detox:
Antioksidant i fuqishëm
Ofron një nivel të lartë mbrojtje kundër efekteve të ndotjes së mjedisit
Riparon qelizat
Mbron lëkurën nga oksidimi i shkaktuar nga radikalet e lirë.

MPC-Defense Complex:
Mbron nga rrezatimi UV
Rikthen gradualisht gjendjen optimale të lëkurës
Stimulon citokinat mbrojtëse që qetësojnë dhe ribalancojnë lëkurën
Përmirëson hidratimin.

Urban Shield është formuluar me një teksturë të lehtë, perfekte për t’u përdorur në sipër hidratuesit tuaj.
Çdo mëngjes, masazhoni butësisht një sasi të vogël në fytyrë, qafë dhe dekolte. Shmangni zonën e syve.
Perfekt për t’u përdorur si primer.

Cyclopentasiloxane, Aqua (Water), Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, PEG-10 Dimethicone, Phenethyl Benzoate, Pentylene Glycol, Talc, Tromethamine, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Hydrogen Dimethicone, Lactis Proteinum (Milk Protein), Glycerin, Decyl Glucoside, Caprylic/Capric Triglyceride, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Dimethylmethoxy Chromanol, Magnesium Stearate, Lactose, Disteardimonium Hectorite, Zirconium Dioxide, Silica, Aluminum Hydroxide, Caprylhydroxamic Acid, Disodium EDTA, o-Cymen-5-ol, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Eugenol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.