info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Frezyderm Anticort

Çmimi:2,820.00 L 2,256.00 L -20%

Krem kundër irritimeve me efekt të ngjashëm me efektin e kortizonikëve
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Imiton efektin kortikosteroid.
Nuk përmban lëndë aktive farmaceutike.

Përdoret në:
– Ҫrregullimet inflamatore të lëkurës
– Shfaqje ekzematoide
– Dermatite të origjinave të ndryshme
– Simptoma atopike
– Ekzantema
– Kruajtje
– Skuqje
– Tharje..etj.

Nuk ka kundërindikacione në përdorim të zgjatur.
Pa efekte anësore.
Rekomandohet nga dermatologë, pediatër dhe patologë.
I përshtatshëm për vet-trajtim.
Bashkëveprim i përbërësve bimorë dhe sintetikë.

Pa parfum
Pa ngjyrues
Pa parabene

Aplikojeni kremin butësisht në zonën e irrituar 2-3 herë në ditë.
Shmangni kontaktin me sytë.