info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Fortex Sterolyt

Çmimi:2,070.00 L 1,863.00 L -10%

Suplement ushqimor që ndihmon në shpërbërjen e gurëve apo kristaleve në veshka dhe parandalon formimin e tyre
Paketim x 60 kapsula xhelatinore

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

60 kapsula xhelatinore

Suitable For

Sterolyt është një suplement ushqimor i formuluar së fundmi, me qëllimin që të ndihmojë në shpërbërjen e gurëve apo kristaleve në veshka, si dhe të parandalojë formimin e tyre.
Produkt natyral që nuk shkakton efekte anësore dhe nuk dëmton organizmin.
Ndihmon në mirë-funksionimin e veshkave dhe në mirëqënien e rrugëve urinare.

Kombinimi i ekstrakteve bimore të ndryshme synon:
-të përmirësojë funksionin renal;
-të marrë pjesë në proçesin natyral të shpërbërjes së gurëve dhe kristaleve;
-të ndikojë pozitivisht në funksionin diuretik të veshkave.

Mund të kombinohet me medikamente urologjike.
Mund të kombinohet me litotripsine.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– të rritur duhet të konsumojnë 1 kapsulë 3 herë në ditë;
– fëmijët nga 7-14 vjec duhet të konsumojnë 1 kapsulë në ditë.

Kapsulat konsumohen përpara ushqimit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

polyoxyethylene sorbitan monooleate 55mg, essential oil of white fir (Abies alba), containing α-pinene, ß-pinene, camphene, car-3-ene, lemon, bornyl acetate, borneol 15mg, vitamin A (retinyl palmitate) 450μg RE (1500IU)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.