[email protected]

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

  • SUPER ULJE NË MARKAT KRYESORE DERMOKOZMETIKE | …vetëm pak ditë | **OFERTË e limituar | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim, me kartë debiti/krediti ose me këste me iutePay

Farmaci “Daja” Pastë për bebe

Çmimi:400.00 L

Pastë me oksid zinku kundër skuqjes në zonën e pelenave
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

40 g

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, , ,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Pastë me veti rigjeneruese, zbutëse dhe qetësuese të irritimeve dhe skuqjes së lëkurës.

Nuk lejon kontaktin e lagështirës me lëkurën dhe krijon një barrierë mbrojtëse që lejon rigjenerimin.

Përbërësi kryesor aktiv është oksidi i zinkut, i njohur për vetitë e tij kundër irritimit, veçanërisht trajtimin e skuqjes në zonën e pelenave.

Me vaj bajameje që ushqen dhe zbut lëkurën e ndjeshme të bebeve.

E përshtatshme për zonën e pelenave, për zonat me djersitje të shtuar, për personat që qëndrojnë shtrirë për kohë të gjatë, në raste të irritimit të lëkurës.

Për të porsalindur, fëmijë dhe të rritur.

Përdorimi

Lyerje lokale, disa herë në ditë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit

Oksid zinku (ZnO), vaj bajame, lanolinë, vazelinë, ujë i demineralizuar.