info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Eva Restore Ovules

Çmimi:1,000.00 L

Ovula që rigjenerojnë mukozën vaginale.
Paketim x 10 ovula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

10 ovula

Suitable For

Ovula të cilat përmirësojnë dhe përshpejtojnë rigjenerimin e mukozës vaginale atrofike ose të dëmtuar.
Rregullojnë pH acid vaginal në vlera normale, përmirësojnë florën vaginale dhe qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimet.

Indikacionet:
– Vaginiti atrofik për shkak të moshës ose mungesës së estrogjenit.
– Pas operacionit të vaginës.
– Distrofia e mukozës vaginale për shkak të kimioterapisë ose rrezatimeve.
– Pas lindjes.

Pa hormone, pa principe aktive.

Trajtues: për të rigjeneruar mukozën vaginale të dëmtuar ose atrofike: një aplikim në ditë për 7 ditë, mundësisht para gjumit.

Për të forcuar mbrojtjen e epitelit të ndjeshëm vaginal, veçanërisht pas menopauzës: një aplikim në ditë për 3 ditë, çdo dhjetë ditë, mundësisht para gjumit.

12,5 mg hyaluronic acid, bioecolia, lactic acid and botanical extracts

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.