info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Eva Mycosis Ovules

Çmimi:1,980.00 L

Ovula vaginale që lehtësojnë simptomat e shkaktuara nga infeksionet mykotike.
Paketim x 10 ovula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

10 ovula

Suitable For

Ovula vaginale që kontrollojnë infeksionet mykotike të etiologjive të ndryshme.
Falë kombinimit të acidit borik, vajit të pemës së çajit dhe acidit laktik, EVA Mycosis pengon rritjen e kërpudhave brenda 48 orësh dhe ekuilibron mjedisin vaginal.
Ekstrakti i kamomilit dhe panthenoli qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimet dhe ushqejnë mukozën e dëmtuar të vaginës.

Indikacionet:
Indikohet në rast infeksioni vaginal, të shkaktuar nga Candida albicans dhe Candida non-albicans sp :
– Infeksionet nga Candida albicans që nuk u përgjigjen trajtimit standary me -azole (p.sh. gratë me diabet, me imunitet të dobët).
– Pacientët që përjetojnë recidivë të përsëritur (vaginitit të vazhdueshëm).
– Infeksionet nga Candida non-albicans sp.

Eva Mycosis mund të merret si trajtim:
– Në rastet e infeksioneve të përsëritura, cilido qoftë agjenti shkaktar (Candida albicans dhe Candida non-albicans sp).
– Monoterapi pas testeve të kulturës së mykut.
– Si terapi ndihmëse në rastet kur nuk bëhen teste të kulturës mykotike, në mënyrë që të sigurohet efekti terapeutik maksimal.

Trajtues: 1-2 ovula çdo ditë për 14 ditë rresht para gjumit.
Parandalues: 1 ovulë në ditë, për 5 ditë rresht pas ciklit menstrual.

Boric acid, tea tree oil, lactic acid, PCP, chamomile extract and panthenol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.