info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Eva Lactic Vaginal Gel

Çmimi:1,600.00 L

Xhel vaginal që rregullon pH & florën vaginale dhe qetëson mukozën nga skuqja dhe irritimet.
Paketim x 9 aplikatorë vaginal

Stock: S’ka stok

SKU: EV016
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

9 aplikatorë vaginal

Suitable For

Eva lactic rregullon në mënyrë efektive pH e vaginës dhe lehtëson simptomat si kruajtja, djegia dhe irritimi i zonës intime.

Indikacionet:
Për rregullimin e pH vaginal kur është prishur për shkak të:
– Baktereve ose infeksioneve mykotike vaginale.
– Trajtimeve afatgjata me antibiotikë ose kontraceptivë.
– Pas ciklit menstrual.
– Për të rritur mekanizmin mbrojtës të trupit për të parandaluar problemet që shoqërohen me ndryshimin e pH vaginal, veçanërisht gjatë menopauzës.

pH 3.8
Pa hormone ose substanca farmaceutike.

Trajtues:
Për të rregulluar vlerën e pH vaginal: 1 aplikim në ditë për 7 ditë, mundësisht para gjumit.

Parandalues:
Për të ruajtur shëndetin e vaginës një aplikim në javë, ndërsa pas ciklit menstrual, një aplikim në ditë për 3 ditë.

lactic acid, glycogen, chamomile and aloe extracts

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.