info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Esi Karbofin Forte

Çmimi:775.00 L 658.75 L -15%

Suplement me karbon vegjetal dhe ekstrakte bimore efikas në eleminimin e gazrave suportimin e funksioneve digjestive
30 kapsula natyrale

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Suplement ushqimor që kombinon karbonin vegjetal me finokun, kamomilin dhe glikanxon efikas për eleminimin e gazrave.
Nxit funksionet fiziologjike tretëse dhe rregullon aktivitetin intestinal.
Naturcaps (kapsul natyrale) janë kapsula të cilat përbëhen nga fibra vegjetale, që vijnë nga fermentimi i tapiokës. Treten me lehtësi dhe janë të përshtatshme si për vegjetarianë dhe veganë.

Nuk përmban:
-sheqer të shtuar;
-ngjyrues artificialë;
-gluten;
-laktozë;
-OMGJ;
-konservues.
I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Kur suplementet me karbon merren njëkohësisht me medikamnet të tjera mund të ndikojë në përthithjen e tyre.

Rekomandohet të pihen 2 kapsula natyrale në ditë pas ushqimit nëse diskonforti abdominal vjen si pasojë e tretjes.
Në rastet e tjera merret midis vakteve ushqimore.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Ingredienti per dose giornaliera
Carbone vegetale 100 mg
Finocchio dolce plv. 190 mg
Finocchio dolce e.s. tit. 0,5% 60 mg
Angelica e.s. 4/1 50 mg
Camomilla plv. 40 mg
Camomilla e.s. tit. 0,3% 30 mg
Finocchio dolce o.e. 1 mg
Menta o.e. 1 mg
Anice Verde o.e. 1 mg

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.