info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Epitech Group Saginil Soluzione Vaginale

Çmimi:2,400.00 L

Lavandë vaginale me veti anti-bakteriale dhe antiseptike
Paketim x 4 flakone njëpërdorimësh 125 ml

Stock: Ka stok

SKU: 4497062
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

4 flakonë

Suitable For

Solucion me pH fiziologjik për përdorim të brendshëm vaginal që:
– Normalizon reaktivitetin mukokutan të zonës gjenitale të femrës;
– Kontribuon në mirëmbajtjen dhe/ose rivendosjen e integritetit morfo-funksional të mukozës vaginale.

Fitosfingosina mbron mukozën vaginale kundër çdo përbërësi mikrobial.
Acetati i Tocoferolit ( Vitamina E) kontrollon stresin oksidativ të lidhur me hiper-reaktivitetin mastocitar.
Alkooli polivinil dhe Hialuronati i natriumit, të kombinuar, garantojnë muko-adezion të Lavandës dhe si pasojë një efikasitet optimal të Adelmidrolit.
Adelmidroli kontrollon fenomenet e përsëritjes që lindin shpesh pas vaginitit me etiologji të ndryshme, duke garantuar nje efekt lokal anti-neuroinflamator, analgjezik dhe anti-prurit.

Përdoret:
– Në rast vaginiti (të shkaktuar nga faktorë të ndryshëm);
– Pas ndërhyrjeve trans-vaginale;
– Pas marrëdhenieve seksuale;
– Post-partum;
– Pas ciklit menstrual.

Veti:
– Antiseptike;
– Antibakteriale;
– Antiinflamatore;
– Riepitelizuese.

Ruhet në temperaturë ambjenti.
Të shmanget kontakti me sytë; shpëlani sytë me ujë të bollshëm nëse dicka e tillë ndodh.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar.
Nuk rekomandohet të përdoret te personat që kanë alergji nga ndonjëri prej përbërësve.

Rekomandohet të përdoret 1 flakon njëpërdorimësh 2 ose 3 herë në javë, me përjashtim të rasteve kur mjeku e këshillon ndryshe.

aqua, adelmidrol, peg-40 hydrogenated castor oil, glycerin, phenoxyethanol, noveon aa1 polycarbophil, tocopherol acetate, sodium hydroxide, lactic acid, polyvinil alcohol, phenethyl alcohol, sodium hyaluronate, disodium EDTA, phytosphingosiune

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.