info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Epitech Group Saginil Ovuli Vaginali

Çmimi:2,400.00 L

Ovula që ruajnë integritetin e mukozës vaginale dhe trajtojnë irritimin, djegiet dhe skuqjet në zonën intime
Paketim x 10 ovula

Stock: Ka stok

SKU: 00490897
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

10 ovula

Suitable For

Ovula vaginale që përdoren:
– për të kontrolluar simptomat e hiperaktivitetit mukozal të shkaktuara nga sistemet kontraceptive;
– për të kontrolluar simptomat vaginale pas përdorimit të barnave anti-estrogjenik për trajtimin ndihmës në gratë e prekura nga kanceri i gjirit;
– për të kontrolluar simptomat e hiperaktivitetit mukozal pas trajtimit antiseptik në rast vaginiti.

Falë vetive antiseptike dhe antibakteriale, indikohet gjithashtu edhe në rastet e vulvo-vaginitit, vaginozës bakteriale, vulvitit nga kontakti dhe vulvodynia-s.
Adelmidroli, përbërësi i tij kryesor, vepron në mënyrë efektive në rast inflamacioni, duke ruajtur reaktivitetin e duhur të lëkures dhe duke kryer një veprim qetësues dhe anti-skuqje.
Acetati i Tocoferolit (Vitamina E) kontrollon stresin oksidativ të lidhur me hiper-reaktivitetin mastocitar.
Acidi Hialuronik, hidratues dhe zbutës i forte, promovon lubrifikiminn e zones gjenitale dhe bën të mundur riepitelizimin e indeve te inflamuara.

Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Nuk pihet nga goja.
Nuk rekomandohet të përdoret te personat që kanë alergji nga ndonjëri prej përbërësve.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij produkti.

Rekomandohet që:
-në rastet e vaginitit të përdoret një ovul në ditë, për 10 ditë dhe të ripërsëritet me aq cikle sa e këshillon mjeku juaj;
-tek femrat që përdorin medikamente anti-estrogjenike, të përdoret një ovul në ditë deri në zhdukje të simptomave.

Lani duart paraprakisht.
Vendosni me kujdes ovulën në brendësi të vaginës.
Rekomandohet të përdoret në darkë, para se të shtriheni për të fjetur.

C10-18 triglycerides, polysorbate 65, adelmidrol, tocopherol acetate, phenethyl alcohol, phytosphingosine

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.