info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Eludril Mouthwash

Çmimi:850.00 L

Shpëlarës goje me klorheksidinë dhe klorbutanol
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

200 ml

Suitable For

Eludril, falë kombinimit të 2 përbërësve me veprim anti-bakterial, diglukonat klorheksidine(0.1%) dhe klorobutanol (0.5%) ndihmon në ruajtjen e higjienës së mirë orale.
I testuar nën kontrollin odontologjik dhe nga pediatër, efikasiteti i shpëlarësit të gojës Eludril është vërtetuar klinikisht.

Duke qenë se ndihmon në ruajtjen e higjenës së mirë orale, mund të përdoret pas trajtimeve periodontale dhe implanteve dhe është gjithashtu i përshtatshëm për individët që mbajnë tela ose implante dentare.
Nëse përdoret në dozat e rekomanduara Eludril nuk i ngjyros dhëmbët.

Përdoreni shpëlarësin e gojës Eludril, dy herë në ditë.
Holloni 10 ose 15 ml solucion Eludril me ujë (mbusheni gotën dozuese deri te shenja) dhe më pas bëni shpëlarjen e gojës.
Përdoreni të gjithë solucionin e përftuar.
Mundohuni ta mbani të paktën 60 sekonda në gojë dhe më pas ta nxirrni.
Mund të përdoret deri në 2 javë rresht pa ndërprerje.

Active ingredients
Chlorhexidine (chlorhexidine digluconate 0.10%)
Chlorobutanol (0.50%)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.