info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Sensitive Toothpaste Gel

Çmimi:750.00 L 600.00 L -20%

Pastë dhëmbësh me fluor për persona me dhëmbë të ndjeshëm
75 ml

Stock: Ka stok

SKU: EL024
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pastë dhëmbësh në formën e një xheli e formuluar me fluor në përmbajtje (1250 ppm), i nevojshëm për të mbrojtur dhëmbët e ndjeshëm dhe për t’i bërë më rezistentë ndaj ushqimeve të ngrohta, të ftohta, substancave acide apo dhe ëmbëlsirave.
Formulimi përmban kryesisht substanca të tretshme, të cilat kanë aftësi të kalojnë midis hapësirave ndërmjet dhëmbëve, gropave, fisurave dhe të krijojnë një mbrojtje më të mirë.

Nicomethanol hydrofluoride (Fluorinol®) ndihmon në rimineralizimin e dhëmbëve, mbron smaltin dhe e bën atë më rezistent.
Me vetëm dy javë përdorim hiperndjeshmëria e dhëmbëve do ulet me 24.5% (67.9% pas një muaji).

Rekomandohet të bëhet larje e dhëmbëve pas çdo ngrënieje.
Në rastet kur fluori merret dhe nga suplemente apo burime të tjera, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë pastë dhëmbësh.

Fluorinol® (nicomethanol hydrofluoride, 1250 ppm fluoride ions, patented (Patent France 75. 23715)),

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.