info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Premieres Dents

Çmimi:690.00 L 552.00 L -20%

Xhel gingival për bebe
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: EL001
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Suitable For

Elgydium First Teeth është një xhel natyral, pa sheqer që ndihmon foshnjet ta kalojnë më lehtë periudhën e daljes së dhëmbëve.
Ka veti qetësuese dhe zbutëse për gingivat (mishrat e dhëmbëve).

Përmban ekstraktet e kamomilit dhe mëllagës së bardhë, të cilat janë përgjegjëse për vetitë zbutëse dhe qetësuese të xhelit.
Rrënjët e mëllagës janë përdorur shumë kohë më parë. Ato u jepeshin fëmijëve t’i përtypnin me qëllim që t’u lehtësohej dhimbja dhe irritimi, të shkaktuara nga dalja e dhëmbëve.

Nuk përmban sheqer.

Vendoset një sasi e vogël e xhelit në gisht dhe aplikohet me masazh të lehtë në mishrat e dhëmbëve të fëmijës.
Mund të përdoret 3-4 herë në ditë.

Chamomile flower extract (Anthemis nobilis)
Marshmallow root extract (Althæa officinalis)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.