info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Elgydium Junior Mouthwash

Çmimi:1,200.00 L 960.00 L -20%

Shpëlarës goje për fëmijë pa alkool
500 ml

Stock: S’ka stok

SKU: EL026
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

500 ml

Suitable For

Shpëlarës për gojën, i formuluar për të parandaluar prishjen e dhëmbëve tek fëmijët 7-12 vjeç.

Fluorinoli® dhe siliglikoli mundësojnë depozitimin e fluorit në smaltin e dhëmbëve që në minutën e parë pas larjes së dhëmbëve.
Smalti forcohet dhe parandalohet grumbullimi i baktereve që shkaktojnë prishje të dhëmbëve.
Rekomandohet të përdoret në kombimin me një pastë dhëmbësh specifike për fëmijë të kësaj moshe, për të siguruar një higjienë orale korrekte.

Me shijen e manave të kuq.
Pa sheqer.
Pa alkool.

Përdoret në mëngjes dhe në darkë pas larjes së dhëmbëve.
Për shpëlarjen e gojës nevojitet 10 ml solucion.
Mbahet për të paktën 30 sekonda në gojë dhe pastaj nxirret.