info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

DermoXEN FLOREXIL Vaginal Douche

Çmimi:2,500.00 L

Dush vaginal me veti qetësuese dhe antibakteriale.
5 flakon njëpërdorimësh x 140 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

5 flakon x 140 ml

Suitable For

,

Solucion pastrues krijuar posaçërisht për higjienën dhe mbrojtjen e mukozës vaginale.
Falë kombinimit të përbërësve aktivë dhe ekstrakteve natyrore, respekton florën bakteriale fiziologjike të vaginës.
Ndihmon në rivendosjen e kushteve të favorshme të pH dhe ka një veprim antibakterial dhe qetësues, duke lehtësuar simptomat si: djegia, skuqja, kruajtja dhe aromat e këqija.

– Ekstrakti i thymus vulgaris: me veprim antibakterial dhe antifungal.
– Ekstrakti i echinacea angustifolia: me veprim antibakterial, stimulon mbrojtjen imune.
– Vaji esencial i karafilit: me veti antifungale.

Indikacionet:
– Pas ciklit menstrual për të larguar mbetjet e gjakut;
– Për higjienën intime pas marrëdhënieve seksuale;
– Në rast sekrecionesh;
– Kur merrni pjesë në vende me rrezik infeksioni (pishina, palestra, sauna);
– Kur e rekomandon mjeku.

Testuar klinikisht.
Pa paraben dhe tiazolinon.
Test in vitro i tolerancës.
Nikeli i testuar.
Pa aromë, ngjyrues dhe silikon.

Rekomandohet të përdoret 1 flakon njëpërdorimësh 2 ose 3 herë në javë, me përjashtim të rasteve kur mjeku e këshillon ndryshe.

Thymus vulgaris extract, Echinacea angustifolia extract, Clove essential oil

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.