info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Dermix Absolut Torr Extra Effective Antiperspirant

Çmimi:1,990.00 L 1,691.50 L -15%

Anti-transpirant me veprim të fuqishëm dhe efekt 7 ditor.
35 ml

Stock: Ka stok

SKU: 4498661
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Formulimi

,

Masa

35 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Brand

Absolute Dry është antiperspiranti i fuqishëm i cili parandalon
në mënyrë efektive djersitjen në sqetulla, këmbë dhe duar. Me efekt deri në 7 ditë.
Absolute Dry përmban klorur alumini në bazë alkooli dhe parandalon
djersitjen në vendin e aplikimit. Kloruri i aluminit formon një pengesë në pjesën e jashtme të gjendrës së djersës e cila parandalon që djersitja të
dalë jashtë në lëkurë. Kloruri i aluminit glithashtu ka efekt frenues ndaj
baktereve që shkaktojnë erë e keqe.
Absolute Dry rekomandohet edhe për personat që vuajnë nga djersitja e
tepërt (hiperhidroza).
Pa parabene.
Pa parfume.
Pa aromë.
Mbajeni larg kontaktit fëmijëve.

Pastroni lëkurën në vendin ku do ta aplikoni dhe thajeni me peshqir.
Nuk duhet të depilohet zona e sqetullave për 24 orë përpara se të përdorni Absolute Dry.

Aplikoni Absolute Dry në lëkurë 1 orë përpara se të flini në mbrëmje dhe lëreni të thahet për 2 minuta.Pastroni lëkurën në mëngjes.

Absolute Dry do të mbajë lēkurën tuaj të thatē dhe të freskët deri në 7 ditë.
Mjafton ta përdorni vetëm një herë në javë.

Nëse vuani nga djersitja etepruar (hyperhidrosis) rekomandohet përdorimi i
Absolute Dry më shpesh. Pas kësaj periudhe fillestare arrihet një efekt më i qëndrueshëm, dhe mjafton ta përdorni vetëm një herë në javë.

Alcohol denat, (t-butyl alcohol, denatonium benzoate), aluminum chloride

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.