info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk Prenatal + DHA

Çmimi:2,738.00 L 2,464.20 L -10%

Suplement ushqimor për femrat gjatë shtatzënisë
Paketim x 30 tableta + 30 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

,

Masa

30 tableta + 30 kapsula

Suitable For

Secila nga fazat e shtatzënisë ka karakteristikat e veta dhe nevojat nutricionale të nënës dhe bebit nuk janë njëlloj gjatë gjithë kohës.
Në fillimet e shtatzënisë rekomandohet një sasi më e lartë e acidit folik, pasi është i nevojshëm për të parandaluar dëmtimet në tubin neural.
Në tremujorin e dytë e në vazhdim, marrja e acidit folik nuk është aq e rëndësishme sa në tremujorin e parë, prandaj mund të merret dhe në doza më të vogla.
Në tremujorin e dytë fillon të zhvillohet truri dhe shikimi. Sipas studimeve DHA-ja ndihmon në zhvillimin e trurit dhe të shikimit, prandaj rekomandohet përdorimi i suplementeve që e kanë në përmbajtje.

Prenatal DHA përmban dhe një sërë vitaminash dhe mineralesh të tjera të cilat janë të nevojshme për të plotësuar nevojat ditore të nënës dhe të fetusit.
Rekomandohet të përdoret nga java e 13-të e shtatzënisë dhe në vazhdim.
Mund të përdoret dhe gjatë ushqyerjes me gji.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë dhe një kapsulë në ditë, gjatë ngrënies, të shoqëruara me shumë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Nutritional value Per tablet % NRV*
Vitamin C 110mg 138
Niacin 15 mg 94
Vitamin E 13 mg 108
Pantothenic Acid 6 mg 100
Vitamin B6 1,9 mg 136
Vitamin B2 1,6 mg 114
Vitamin B1 1,2 mg 109
Folic acid 400 μg 200
Vitamin B12 3,5 μg 140
Biotin 60 μg 120
Iodine 100 μg 67
Capsule content Per capsule
Omega-3 fatty acids 279 mg
Docosahexaenoic acid (DHA) 200 mg
Eicosapentaenoic acid (EPA) 41 mg
*Nutrient reference value according to EU regulation

Film-coated tablet:
L-ascorbic acid, bulking agent microcrystalline cellulose, bulking agent calcium phosphate, DL-alpha-tocopheryl acetate, bulking agent modified starch, stabiliser hydroxypropylmethylcellulose, nicotinamide, releasing agent silicon dioxide, bulking agent mono- and diglycerides of fatty acids, calcium D-pantothenate, bulking agent mannitol, coating agent talc, stabiliser powdered cellulose, pyridoxine hydrochloride, releasing agent magnesium salts from fatty acids, releasing agent stearic acid, thiamine hydrochloride, riboflavin, colour titanium dioxide, emulsifying agent polyethylene glycol, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodide, biotin, cyanocobalamin.

Capsule:
FISH oil concentrate (contains 42.9% DHA), gelatine (bovine), humectant glycerine.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.